3. Дея влезе в Суперлигата след обрат срещу Тетевен

Дея влезе в Суперлигата след обрат срещу Тетевен

Бургазлии спечелиха плейаута в "Христо Ботев"

Бургаският Дея ще играе във волейболната Суперлигата през сезон 2018/2019 години. Волейболистите на Петър Дочев обърнаха Тетевен Волей от 0:2 до 3:2 (-19, -17, 22, 28, 12) в плейаута, който се игра в столичната зала "Христо Ботев".

Тетевен Волей, който завърши на предпоследното, 11-о място в крайното класиране на Суперлигата, пък ще се подвизава във Висшата лига от следващия сезон.

Влейболистите на Петър Дочев сътвориха подвиг в мирно време. Съперникът им имаше шанс да затвори мача в четвъртия гейм, но в решителните минути "зелените" се огънаха и мачът отиде в тайбрек.

В него натискът на Дея се увеличи, бургазлии започнаха с 6:1 и не дадоха повече шансове на противника, за да спечелят с 15:12 и 3:2.