3. Дея спорт изхвърли осакатен ЦСКА за Купата по волейбол

Дея спорт изхвърли осакатен ЦСКА за Купата по волейбол

Бургазлии ще срещнат шампиона Хебър на полуфиналите

Дея спорт е вторият полуфиналист в турнира за Купа България при мъжете, който се провежда в бургаската зала „Младост“. На свой терен волейболистите на Венцислав Симеонов победиха ЦСКА с 3:0 (25:14, 25:15, 25:16) във втория мач от програмата на 1/4-финалите.

На полуфиналите бургазлии ще се изправят срещу Хебър (Пазарджик), който в първата среща за деня отстрани Дунав (Русе) с 3:0 гейма. Двубоят е на 30 януари от 16:00 часа.

ЦСКА пристигна в Бургас без най-добрите си играчи. Сред засегнатите от Covid-19 Ивайло Стефанов, египетският диагонал Реда Хайкал, както и националът Георги Татаров. Треньорът Александър Попов можеше да разчита на едва денет състезцатели, а някой бяха принудени да играя на непривични за тях постове.

Въпреки проблемите си „червените“ играха се бориха, доколкото могат, но нямаха възможности повече. Домакините изпълнени с амбиции за продължаване напред в турнира, показаха стегната игра и стабилност до края на мача.

Волейболистите на Дея трупаха преднина и в трите гайма, задържаха я докрай и спечелиха чиста победа за около 65 минути игра.