3. Девойките победиха САЩ на световното до 20 г.

Девойките победиха САЩ на световното до 20 г.

Националките ще продължат участието си на Световното, като ще спорят за местата от пето до осмо, а следващият им съперник ще бъде завършилият на четвърто място тим в група Е

Националният отбор на България за девойки старша възраст (U20) записа първа победа във втората фаза на Световното първенство в Мексико. В третия си мач от група F българският тим се наложи с трудно, но сладко с 3:2 (16:25, 26:24, 19:25, 25:23, 15:12) над силния тим на Съединените щати в Арена ди Кордоба.

При това, българските момичета успяха да измъкнат успеха, въпреки високо резултатната игра на блокада на американките, които записаха 20 точки на този елемент (срещу 10). С 25 точки най-резултатна бе Моника Кръстева (4 блокади), а 22 добави Елена Бечева (4 аса). С 18 остана Александра Миланова (1 блокада, 3 аса). Лиа Едмънд отбеляза 17 точки (3 блокади) за САЩ.

Така България ще завърши на трето място в група F, след като има 1 победа и 2 загуби. Националките ще продължат участието си на Световното, като ще спорят за местата от пето до осмо, а следващият им съперник ще бъде завършилият на четвърто място тим в група Е.