3. Девойките на Варна ДКС с първи успех за 2024 година

Девойките на Варна ДКС с първи успех за 2024 година

Те постигнаха драматична победа с 3:2 срещу ВК "Любо Ганев - Автосвят"

Девойките на Варна ДКС стигнаха до драматичен обрат с 3-2 гейма при гостуването си на ВК “Любо Ганев – Автосвят“ от 4-ия кръг на група “Д“ в регион Добруджа.

Срещата в русенската зала “Ялта“ започна по добре за домакините, които поведоха в резултата след 25-17.

Втората част бе най-оспорвана, като варненки водеха с 20-18, но в крайна сметка отстъпиха след 24-26.

Притиснати от угрозата да допуснат първа загуба волейболистките на Варна ДКС взеха инициативата и след 25-19 и 25-21 вкараха двубоя в тайбрек.

В петия решителен сет те не оставиха шансове на русенки, разгромявайки ги с категоричното 15-5 и затвориха мача след 1 час и 38 мин игра.

Пред клубния сайт наставникът на победителките Милен Стоянов сподели, че е доволен от представянето на всички свои състезателки и най-вече от характера, който са проявили неговите възпитанички.

Така варненки се бетонираха на първата позиция в групата с актив от 11 т, следвани от днешния си съперник с 7 пункта. Трети с 6 т е другия варненски тим Перун, който днес победи с 3-0 гейма ЙЕБ Шумен 05.

В следващия 5 кръг от груповата фаза на волейболното ни първенство за девойки до 20 г, Варна ДКС гостува на Шумен на 4 февруари.