3. Девойките на Казанлък Волей с квоти за финалите на държавното

Девойките на Казанлък Волей с квоти за финалите на държавното

"Розите" спечелиха зоната с 3 от 3 победи

Девойките на Казанлък Волей - Багира спечелиха зоната с 3 от 3 победи, взимат директни квоти за финалите на държавното

Девическият тим на Казанлък Волей – Багира спечели зоналния турнир от група "Б" и се класира за директно за финалите от държавното първенство за девойки младша възраст. Това стана пред своя публика -  в спортен комплекс „Багира“ в града на розите, където и в трите си мача казанлъчанки изковаха 3 поредни убедителни победи с по 3:0 и не оставиха никакви съмнения, че са най-добрият отбор в турнира.
За да се класират за финалните плейофи за шампионската титла, младите „рози“  първо разгромиха девойките от Бдин Вида (Видин) с 3:0, след 25:16, 25:13 и 25:15 в отделните части.

След това, на другия ден „червено – зелените“ от Казанлък разнищиха шуменския ЙЕБ-Шумен 05 (Шн), а часове по-късно взеха нова класическа победа - над Арда (Кърджали). С оглед на резултатите и представянето им, съпернички на младите „рози“ – тимовете от Бдин Вида (Вд), ЙЕБ-Шумен 05 (Шумен) и Арда значително отспъпваха на класата на домакините, коментират специалистите.
Момичетата от Казанлък Волей - Багира не крият амбициите си за медали през това първенство.

Техен наставник е помощник-треньорката на представителния женски тим на казанлъчанки и бивш капитан на националния отбор на България Ваня Соколова, заедно с с опитната специалистка от силната казанлъшка детско-юношеска волейшкола - Тамара Китипова.
В зоналните турнири се игра се по системата „всеки срещу всеки“. Първенецът във всака една от групите се класира директно за финалите на държавното първенство.

Отборите, класирали се на второ и трето място продължават борбата за класиране в "Турнир на вторите и третите" и допълнителен турнир.
Голяма заслуга за възхода на силната казанлъшка детско-юношеска волейболна школа безспорно има президентът на ВК Казанлък Волей – Багира Васил Аргиров, който има и основна роля и за възраждането изобщо на женския волейбол в града на розите. Въпреки, че е от Стара Загора, Васил Аргиров чрез неговата фирма “Багира” е генерален спонсор на целия казанлъшки волейболен клуб. Техническите му хипермаркети и магазини “Багира” са известни в цяла България и са първите такива в Стара Загора и Казанлък, като разполагат с над 50 000 артикула от машини и инстументи, железария, всичко необходимо за поддръжката на дома, бита и градината.

Ето класирането от зоналния турнир в Казанлък, група Б от държавното първенство за девойки младша възраст
 1    Казанлък Волей - Багира                    3     3    0    9:0
2    Арда                                                  2     1    1    3:3
3    ЙЕБ-Шумен 05                                    2     0    2    0:6
4    Бдин Вида                                         1     0    1    0:3