3. Черно море срази Марек

Черно море срази Марек

Волейболистите, водени от Димитър Пангаров записаха втора победа в първенството

Черно море (Варна) спечели домакинството си на Марек с 3:1 (20, 23, -22, 9) в мач от седмия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в местната зала „Христо Борисов“.

Така волейболистите, водени от Димитър Пангаров записаха втора победа в първенството. Съставът на Марек записа трета загуба и с четири победи и 10 точки заема седмо място в подреждането

Домакините изненадаха дупничани и започнаха отлично в мача. В първия гейм те диктуваха играта. Втората част бе равностойна, като гостите опонираха успешно до 20:20. В решителните минути обаче варненци се наложиха и спечелиха и таи част, като поведоха с 2:0 гейма. Едва в третата част волейболистите на Дупница показаха своите възможности и преклониха домакините.

Това обаче бе моментен порив, като в четвъртия гейм черно море буквално изригна. Волейболистите на Димитър Пангаров поведоха с 9:1 и 19:6, като сразиха съперника и го оставиха на едва 9 точки.