3. Бразилия загуби точка срещу Турция, САЩ даде гейм на Корея

Бразилия загуби точка срещу Турция, САЩ даде гейм на Корея

Един от големите фаворити за олимпийската титла в дамския волейбол в Лондон – Бразилия, победи трудно състава на Турция с 3-2 (25-18; 23-25; 25-19; 25-27; 15-12) гейма в най-интересния мач от днешната програма на Група Б.

Сексапилната Шейла Кастро бе най-резултатна за „селесао“ с 19 точки, докато Жаклин Карвальо се отличи с 13, а още 12 реализира Тайса Менезес. Знаменоската на южната ни съседка Неслихан Дарнел заби 19 пункта за своя тим, а Нериман Йозсой и Гьозде Сонсърма добавиха по 15.

По-рано тази вечер другият фаворит за златото – САЩ, надделя с 3-1 (25-19; 25-17; 20-25; 25-21) гейма над тима на Корея в последната среща от група Б. Дестъни Хуукър бе най-резултатна за американките с 21 точки, докато Джордан Ларсън се отличи с 16. Още 15 добави Фолюк Акинрадево, която записа шест блокади. За азиатките невероятен мач изигра Йеон-Кун Ким, която наниза цели 29 точки, но нейните сили стигнаха само за един спечелен гейм.

В класирането начело с по три точки са Китай, САЩ, докато Бразилия е на трето място с два пункта. Турция заема четвърта позиция с една точка, а Корея и Сърбия нямат актив. Утре е почивен ден за дамите, а в понеделник е вторият кръг.

Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен