3. Бразилия размаза Полша в третия гейм за победата с 3:0

Бразилия размаза Полша в третия гейм за победата с 3:0

Бразилия постигнаха нова убедителна победа в Световната лига. След като победи Полша на два пъти в домакинските си мачове, бразилците сториха това и то по категоричен начин и при първия мач от гостуването си на Дружина полска - 3:0 (25:23, 25:22, 25:10). Мачът от трети кръг в Група D се игра пред близо 12 000 зрители в спортната зала в Лодз.

Бразилия постигнаха нова убедителна победа в Световната лига. След като победи Полша на два пъти в домакинските си мачове, бразилците сториха това и то по категоричен начин и при първия мач от гостуването си на Дружина полска - 3:0 (25:23, 25:22, 25:10). Мачът от трети кръг в Група D се игра пред близо 12 000 зрители в спортната зала в Лодз.

Полша водеше с 8:6 при първото прекъсване, като разликата нарастна до 14:10. Разликата намаля до две точки и след 20:18 домакините объркаха няколбко топки при посрещането и това бе достатъчно за един от най-добрите тимове в света да обърне гейма и да го спечели с 25:23.

През втория гейм Бразилия дръпна в началото, но поляците изравниха играта и наваксаха в резултата, за да се стигне отново до отлична игра на гостите в края на гейма и 25:22.

Третият гейм бе истинско фиаско за възпитаниците на Даниел Кастелани – 25:10 и победа с 3:0 на Бразилия.

Мурило Ендрес отбеляза 16 точки за Бразилия. За Полша Марчел Громадовски реализира 14 точки. Така Бразилия се затвърди на първото място в група D с 14 точки.