3. Бразилия разби Аржентина и класира Куба сред най-добрите 4 в Белград

Бразилия разби Аржентина и класира Куба сред най-добрите 4 в Белград

Бразилия записа категоричен успех над Аржентина с 3:0 гейма (25:20, 25:22, 25:20) в група “F” на финалния турнир от Световната волейболна лига, който се провежда в Сърбия.

В „Београдска арена” пред 1160 зрители, тимът на Бернанрдо Резенде се разправи с „гаучосите” за малко над час игра. С тази победа „кариоките” завършват еднолично на 1-о място групата с 6 точки от 2 мача и се класират за полуфиналите в надпреварата.

Там, Бразилия ще се изправи срещу втория отбор от група „Е”, който ще се определи от мача между Русия и Сърбия.

Най-резултатни за бразилците бяха Джиба и Леандро Висото с по 11 точки, докато същият брой точки за Аржентина отбеляза Габриел Гийермо Гарсия.

Така в крайното класиране на група "F", първи завършва отборът Бразилия с 2 победи, Куба е на 2-о място с победа и загуба, а Аржентина на 3-о с 2 поражения.

В разпределение на местата от 1-о до 4-о освен Русия, Сърбия и Бразилия, ще спори тимът на Куба, който бе заедно с България в предварителната група на надпреварата.