3. Бразилия пак спечели Световната лига

Бразилия пак спечели Световната лига

Рекордна 9-а титла за „кариоките” след 3:1 над Русия на финала

Националният тим на Бразилия е пълен доминант в света волейбола – световният шампион без проблем спечели Световната лига в Аржентина, след като на финала надви Русия с 3:1 гейма (25:22, 25:22, 16:25, 25:23), като по този начин защити титлата си от миналия път. Това бе 21-о издание на лигата, а титлата за „селесао” в Кордоба бе под номер 9 – абсолютен рекорд във волейбола.

Най-полезен Бразилия във финала бе Данте Амарал с 18 точки (3 блока и 42% ефективност в атака), а Тео Лопеш прибави 16 точки (3 блока, 1 ас и 46% ефективност в атака) за успеха.

За състава на Русия най-резултатен отново бе Максим Михайлов с 20 точки (3 блока и 52% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно.

Отборът на Сърбия пък спечели бронзовите медали в Аржентина, след като победи много трудно Куба в мача за трето и четвърто място – успех с 3:2 гейма (28:30, 25:20, 22:25, 25:22, 15:12).