3. Божидар Славев се класира за финала във френското първенство

Божидар Славев се класира за финала във френското първенство

Две победи постигна ТЛМ (Туркоан) в полуфиналния си сблъсък с ВУК (Монпелие) за мъжкия шампионат на Франция и се класира за финала. Първо като гост, отборът на Божидар Славев победи трудно с 3:2 (23:25, 25:18, 19:25, 25:19, 15:11). Българинът с двойно гражданство влезе като резерва в третия и четвъртия гейм, но бе в основната седморка за решаващия тайбрек. Той завърши с 4 точки (2 атаки, 2 блокади). В реванша в Туркоан победата бе далеч по-убедителна - 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) и ТЛМ завоюва правото да се бори за титлата.

Негов съперник във финала ще бъде отборът на Пари Волей (Париж), който успя да отстрани тима на Атанас Търкаланов ТВБ (Тур) след разменени тригеймови победи като гости и успех в златния гейм у дома с 15:12. Контузеният Търкаланов така и не влезе в игра за своя отбор.

Двете срещи от финала са предвидени да се изиграят при разменено гостуване на 7 и на 10 май.