3. Божидар Славев играе два гейма за ТЛМ

Божидар Славев играе два гейма за ТЛМ

Единственият българин, който се появи в игра в шестия кръг от мъжкото първенство на Франция, Божидар Славев изигра първите два гейма за своя ТЛМ (Туркоан) при победата с 3:1 (25:20, 25:16, 21:25, 25:17) у дома над Авиньон (Авиньон). Той завърши с 6 точки (1 ас, 5 атаки).

Българският сблъсък на кръга между Пари Волей (Пари) на Тодор Скримов и Фойе Лек (Сен Куентин) на Данаил Михайлов бе отложен, докато Кристиян Банчев, Атанас Търкаланов и Евгени Цветков не се появиха на терена в мачовете на своите оттбори.

Тур (Тур) на Търкаланов е лидер в класирането с 16 точки от 6 победи и 0 загуби. ТЛМ е втори с 12 точки от 4 победи и 2 загуби. Рен Волей 35 (Рен) на Цветков, Пари Волей и Фойе Лек се нареждат от седмо до девето място, а Алес (Алес) на Банчев е дванадесети със 7 точки.