3. Бихме Италия в контрола

Бихме Италия в контрола

Мъжкият ни национален волейболен отбор победи Италия с 3:2 (25:22, 25:22, 23:25, 18:25, 15:11) в контрола, играна късно снощи в "Пала Решифина" в Месина.

Момчетата на Силвано Пранди поведоха с 2:0 гейма, затваряйки ги на 22 точки. Третата част също бе много оспорвана, но в крайна сметка домакините успяха да я спечелят на 23 точки. В четвъртия гейм "адзурите" надделяха с 25:18 и вкараха двубоя в тайбрек. В решителната пета част обаче нашите стигнаха първи до 15-та точка и затвориха двубоя на 11.

Селекционерът на България Силвано Пранди даде почивка на титулярното си либеро Теодор Салпаров и пусна в игра Владислав Иванов. След първата част постепенно в игра за България се появиха всички резерви с изключение на разпределителя Георги Братоев.

Днес двата тима отново ще играят помежду си, а утре от 20:00 часа е официалната контрола между тях.

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:3 (22:25, 22:25, 25:23, 25:18, 11:15)