3. БГ Тренто стана световен клубен шампион

БГ Тренто стана световен клубен шампион

БГ Тренто показа, че е най-добрият клубен отбор по волейбол. Италианците, водени от Радо Стойчев, спечелиха световното клубно първенство в Доха.

Матей Казийски, Цецо Соколов и компания от Трентино БетКлик (Тренто) победиха категорично участващия с "уайлд кард" шампион на Полша - СКРА (Белхатов) с 3:0 (26:24, 25:18, 25:19).

Над всички за Тренто в този мач беше Леандро Висото, който отбеляза 21 точки. Матей добави 16. А Османи Хуанторена Портуондо приключи с 10.

Най-резултатен в мача бе полският национал Бартош Курек с 23.

Руският Зенит спечели бронзовите медали в надпреварата, след като в млакия фунал се наложи с 3:1 над Паякан.