3. Българският национален отбор за девойки младша възраст няма да играе на Евро 2009

Националният отбор на България за девойки младша възраст на практика загуби шансове за класиране за Евро 2009, след като не успя да спечели гейм и във втория си двубой от квалификационна Група A, която се играе в Харков (Украйна). Нашите бяха разгромени от Сърбия с 0:3 (16:25, 19:25, 19:25) за 69 минути игрово време.

Нашите бяха разгромени от Сърбия с 0:3 (16:25, 19:25, 19:25) за 69 минути игрово време.

Сръбкините са с пълен актив от 3 победи и 9:0 в геймовете и са недостижими за девойките на България. Домакините Украйна са другият отбор с пълен актив от 2 победи и 6:0 гейма и, ако спечелят само още един гейм в оставащите им два мача, България ще загуби и минималния теоретически шанс за евроквота, който все още има.

Утре от 15:00 б.в. България среща Финландия.

5 Финландия  1

*Първите два отбора в групата се класират за Европейското първенство в Ротердам (Холандия) от 4 до 9 април 2009 г.