3. България записа убедителен успех в Световната лига след 3:1 над Португалия (+видео)

Валентин Братоев беше най-резултатен за нашите с 20 точки

България постигна първи успех във втория уикенд на мачовете от Група "D" за Световната лига в Аржентина. Победата е трета за нашия тим в турнира. Младият състав на трикольорите, който е без шестима основни играчи на турнира, надделя с 3:1 гейма (25:19, 25:12, 18:25, 25:20) срещу Португалия в малките часове на неделния ден. в залата в Буенос Айрес.

Най-много точки за нашите направи Валентин Братоев, който завърши с 20. За португалците Марко Ферейра реализира 18.

България никога не е губила от този съперник на волейбол и въпреки отсъствието на фигури от ранга на Матей Казийски, Владо Николов и Андрей Жеков, момчетата на временния селекционер Найден Найденов нямаха проблем срещу иберийците.

В началото на мача взехме ранен аванс от 5:2, което доведе до първи таймаут за португалския треньор Флавио Гулинели. Добър блок на нашите направи 8:4 на първото техническо прекъсване.

Найден Найденов на свой ред взе таймаут, когато Марко Ферейра направи първия ас в мача за 12:9. Блокът ни работеше добре и принуди Гулинели да взима ново прекъсване, но българският тим не се поколеба и затвори частта при 25:19.

Във втория сет бяхе още по-убедителни. Пак почнахме ударно и се откъснахме с 6:2. При 11:3 селекционерът на португалците взе прекъсване, но вече беше прекалено късно. При 16:7 геймът беше ясен и рутинно България го спечели с 25:12.

Португалия изигра много силен трети гейм. Този път иберийците тръгнаха силно и направиха 4:1 в своя полза. Нашите бяха много разконцентрирани в тази част на мача. Последователно губехме с 4:8, 5:12 и 8:16, а геймът беше загубен с 18:25.

В 4-ия сет все пак българският отбор се фокусира в играта си и успя да затвори двубоя. Португалия поддържаше темпото до 3:3, но после нашите направиха 4 последователни точки. При този комфортен аванс резултатът започна да се движи точка за точка, но Ферейра направи ас за 14:11 и Найденов поиска прекъсване. Все пак, нашите си свършиха работата след 25:20 и победа с 3:1.

В другия мач от нашата група Германия победи домакина Аржентина с 3:0 и излезе начело.

В малките часове на понеделник България играе с Германия, а Аржентина среща Португалия в последните мачове от груповата фаза.

Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен