3. България загуби от Полша в Лигата на нациите

България загуби от Полша в Лигата на нациите

Националите ни се бореха, но не успяха да надвият световните лидери

Българският национален отбор по волейбол загуби от лидера в световната ранглиста и в Лигата на нациите Полша в първия си мач от втората седмица на турнира. “Лъвовете” отстъпиха на “дружина Полска” в японския град Фукуока с 1:3, 25:12, 21:25, 19:25, 18:25.

Срещата започна отлично за отбора на Джанлоренцо Бленджини, като България даде само 12 точки на действащия европейски шампион в първия гейм. Във втория двата отбора се движеха точка за точка, но в неговия край поляците вдигнаха оборотите и стигнаха до успеха.

След това грешките на волейболистите ни се увеличиха, най-вече от сервис. Тимът ни завърши с 35 грешки, 2 аса и 7 блокади.

Най-резултатен за България бе Димитър Димитров с 18 точки. Георги Татаров добави 12. Следващият мач на "лъвовете" е в четвъртък, 6-ти юни, срещу Германия.