3. България взе бронза в Европейската лига след 3:0 над Франция

България взе бронза в Европейската лига след 3:0 над Франция

Женският национален отбор по волейбол спечели бронзовите медали във „Файнъл Фор” Европейската лига, след като в борбата за 3-о и 4-о място разби Франция с 3:0 (25:23, 25:23, 26:24) гейма за 1 час и 22 минути. Турнирът се провежда в Кайзери (Турция), а по-късно днес един срещу друг на финала ще се изправят домакините и представителките на Сърбия.

Въпреки убедителния резултат, срещата не бе никак лека за нашите момичета. Първата част бе много равностойна и никой от двата тима не успяваше да дръпне напред с голяма преднина. Все пак нервите на българките се оказаха по-здрави и те затвориха гейма при 25:23. Втората част бе пълно копие на първата и като резултат, и като игра и нашите момичета я спечелиха отново с 25:23.

В третия гейм възпитаничките на Драган Нешич взеха ранна преднина, която успяваха да запазят до края на частта. В заключителния етап на гейма французойките успяха да изравнят (24:24), но в следващите две разигравания „лъвиците” не дадоха шанс на своите опонентки и затвориха мача с 26:24 точки.

Най-резултатна за нашите бе Радостина Читигой, която завърши двубоя с 14 точки, 3 от сервис, 11 от атака и 1 от блокада. Най-добра за французойките пък бе Орле Майова с 11 точки, 4 от атака, 6 от блокада и 1 от начален удар.