3. България U17 с първи успех на Балканиадата

България U17 с първи успех на Балканиадата

Волейболистите ни надиграха Румъния в пет гейма

Националният отбор на България за юноши под 17 години записа първи успех на Балканиадата в сръбския град Върнячка баня. Волейболистите ни надиграха Румъния с 3:2 (19:25, 25:22, 25:20, 23:25, 14:16) в мач от втория ден на надпреварата, която е първи кръг от европейските квалификации.

Така след драматичния старт, в който нашите отстъпиха на Турция с 2:3, тимът ни има една победа, една загуба и актив от 3 точки. Румъния отбеляза второ поражение, като е с 1 спечелена точка.

Неуспехът от първия ден може би си оказа влияние и волейболистите ни не започнаха добре. Отново напрежението си каза думата, като те стартираха сковано и допуснаха много грешки. Това даде предимство на съперника, който се възползва и спечели първата част.

Във втората нашите момчета напипаха верния ритъм и диктуваха играта до двадесетата точка. Румънците изравниха при 22:22, но този път тимът ни показа увереност и успя да се наложи, като изравни 1:1.

Както в първата среща обаче нашите допуснаха игра на приливи и отливи, като това доведе до нова размяна на водачеството в геймовете, стигна се до тайбрек.

В него градусът на напрежението бе голям, а интригата бе пълна. Румъния поведе с 4:1 и 8:4 след добър сервис, но не успя да запази разликата. Националите ни показаха воля и сърцата игра, като изравниха при 13:13. В решителния момент България демонстрира и характер, като наложи волята си и постигна крайния успех с 16:14.

На 5 март България среща домакините от Сърбия, а двубоят е от 19:30 часа българско време.