3. България U16 с трета загуба на Балканиадата

България U16 с трета загуба на Балканиадата

Волейболистките ни заемат пето място с 3 точки

Националките на България до 16 години претърпяха трето поражение на Балканиадата в Сомбор (Сърбия). Момичетата на Теодора Бечева отстъпиха на Гърция с 0:3 (-9, -14, -26) в четвърти двубой от надпреварата.

Гъркините доминираха на терена през първите два гейма. В третата част младите "лъвици" заиграха по-уверено и следваха съперничките си плътно, но до обрат не се стигна.

България заема пето място с 3 точки (1 победа, 3 загуби), Гърция е трета с 5 точки (2 успеха, 2 поражения). Преди изиграването на останалите мачове от деня лидер са домакините от Сърбия с 9 точки (3 победи), същият актив имат турските волейболистки.

Утре България играе срещу Румъния в 18:45 ч. б.в., а Гърция - срещу Черна гора в 16:30 ч. б.в. Двубoите са последни от турнира.