3. България стартира с поражение Балканиадата по волейбол за девойки

България стартира с поражение Балканиадата по волейбол за девойки

В среща от Група A малките Лъвици загубиха от Турция с 0:3 (11:25, 21:25, 21:25)

Националният отбор по волейбол на България за девойки младша възраст загуби първия си мач на започналото днес Балканско първенство в Черна гора. В среща от Група A малките Лъвици загубиха от Турция с 0:3 (11:25, 21:25, 21:25). Туркините започнаха мощно, повеждайки с 5:0, което постъписа нашите в първия им официален мач и те не успяха да намерят успешно противодействие до края на гейма, завършил при разгромен резултат от 25:11 за Турция.

Във втората част нещата вече стояха по съвсем друг начин на терена. Българките тръгнаха силно и поведоха с 8:4. Съперникът обаче се окопити бързо и изравни за 11:11. Два поредни аса на капитанката Симона Димитрова донесоха ново предимство от две точки за България при 17:15, но последва серия от седем безответни точки за Турция, с която те решиха и този гейм в своя полза.

Момичетата на Атанас Лазаров обаче не се отказаха да търсят обрат в мача и в третата част отново поведоха с 3:0 в началото и с 8:6 на техническото прекъсване. Отново обаче се стигна до изравняване при 11:11. Въпреки мощните атаки на Симона Димитрова и като цяло хубавите начални удари на българките, тимът на Турция демонстрира по-добра игра на посрещане, защита и блокада, с което успя да надделее и в третата част.

Димитрова стана топреализатор на срещата с 13 точки. От останалите може да бъде отличена добрата игра на центъра Гергана Георгиева и посрещачката Искра Минтова. Останалите също много се стараха и техният треньор Лазаров остава оптимист за следващите срещи: "Трябва да поизчистим грешките и нещата ще се получат," заяви той след мача. За Турция най-резултатна с 12 точки стана Калач Аслъ. Утре България излиза срещу отбора на Сърбия.