3. България спечели бронз на балканското първенство по волейбол за девойки младша възраст

В малкия финал българките спечели много драматично с 3:2 (25:20, 12:25, 25:22, 10:25, 15:11) срещу състава на Гърция

България завърши на трето място на балканското първенство по волейбол за девойки младша възраст в Бар (Черна гора). В малкия финал българките спечели много драматично с 3:2 (25:20, 12:25, 25:22, 10:25, 15:11) срещу състава на Гърция. Възпитаничките на селекционера Стоян Гунчев загубиха с 0:3 от Сърбия на полуфиналите, а в предварителната група българският тим загуби с 2:3 от Гърция и спечели с 3:0 срещу Молдова.

Първият гейм беше равностоен до второто техническо прекъсване, след което българките натиснаха на сервис и в атака и дръпнаха за крайното 25:20.  Вторият гейм бе катастрофален за Трикольорките.  Те допуснаха Гърция да отбележи 6 аса и да вземе гейма с разгромното 25:12.  Гърция поведе с 11:6 и в третия гейм и нещата не изглеждаха добре за българските девойки.  Те обаче възстановиха равенството при 12:12, а след 20-тата точка бяха по-хладнокръвни за крайното 25:22 с 5 аса за нашите в този гейм.  Четвъртият гейм беше повторение на втория.  Този път Гунчев отписа гейма още по средата и даде почивка на няколко от титулярките си.  Гъркините постигнаха цели 8 аса и нов разгромен резултат – 25:10.

С помощта на 2 аса България дръпна със 7:4 в тайбрека, но допусна мигновено изравняване при 7:7.  След това обаче и българската блокада си каза тежката дума и Лъвиците отново излязоха напред с 12:8.  Гъркините върнаха 3 точки за 12:11, но следващите три бяха за България – 15:11, гейм, мач и бронз!

Най-резултатна за българския отбор отново бе Мирослава Паскова.  Тя допринесе 15 точки за победата.  Тереза Иванова добави 12, а Славена Никова се отличи с 4 аса.

Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен