3. България с летящ старт в квалификациите за Евроволей 2024

България с летящ старт в квалификациите за Евроволей 2024

Националите ни до 22 години отвяха Черна гора само за час

Без колебания България тръгна и в квалификациите за Европейско първенство за мъже под 22 години през 2024 г.

"Трикольорите", водени от Андреа Буратини, победиха експресно Черна гора с 3:0 (25-14, 25-19, 25-16) в първата си среща от Група А, която се провежда в Марсиковетере (Италия).

Отборът ни, който преди дни стана трети на Световното първенство за мъже под 21 години, изигра три идентични гейма, в които не остави никакво съмнение кой е по-класният тим. В първи два стартирахме с 6-1, а в третия с 4:0. Разликата и в трите части след това се държеше около 5-9 точки, което ни позволи със спокойствие за печелим и без да допускаме изравняване или обрат. Нещо повече – нито в един момент от мача не оставихме Черна гора да поведе. Двубоят продължи 62 минути.

Венислав Антов бе най-резултатен с 10 точки, Георги Татаров записа 7 (3 блокади), а Ивайло Дамянов се нареди след тях с 6 точки. Отборно записахме 4 аса и 5 блока.
 В събота излизаме срещу Люксембург отново от 18:30 ч.