3. България претърпя четвърта загуба на ЕП по волейбол за девойки

България претърпя четвърта загуба на ЕП по волейбол за девойки

Момичетата на селекционера Радослав Бакърджиев паднаха от силния тим на Турция с 0:3 (14:25, 19:25, 28:30) в мач от 4-ия кръг в Група II

Националният волейболен отбор на България за девойки младша възраст допусна 4-а поредна загуба на Европейското първенство, на което страната ни е домакин. Момичетата на селекционера Радослав Бакърджиев паднаха от силния тим на Турция с 0:3 (14:25, 19:25, 28:30) в мач от 4-ия кръг в Група II, игран тази вечер пред около 500 зрители в залата на ПУ "Паисий Хилендарски" в Пловдив.

Така българските девойки останаха на последното 6-то място в групата без нито една победа до момента и една единствена спечелена точка. От друга страна туркините продължават да са начело в класирането с 11 точки след 4 победи от 4 мача и са сигурни полуфиналистки. Утре (2 април) от 20,00 часа в последния си мач България играе срещу Белгия.

Повече интрига имаше само в третия гейм, в който българските момичета спасиха мачбол при 23:24 и последваха драматични минути. За съжаление, обаче, младите турски волейболистки не изпуснаха контрола и след 32 минути затвориха гейма при 30:28, а с това и мача с 3:0. Най-резултатна за българския тим бе 14-годишната Александра Миланова с 13 точки (1 блок, 3 аса, 35% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане). За туркините Ясемин Йозел реализира 20 точки (2 блока, 3 аса и 83% ефективност в атака) за победата.

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 0:3 (14:25, 19:25, 28:30)

БЪЛГАРИЯ: Полина Нейкова 1, Мадлен Рашева 4, Александра Миланова 13, Ани Боздева 5, Радостина Маринова 8, Йоанна Атанасова 5 - Златена Салабашева-либеро (Диана Казакова, Василена Папанова 1, Катрин Димитрова 4)

Старши-треньор: Радослав Бакърджиев

ТУРЦИЯ: Букет Гюлюбай 2, Ясемин Йозел 20, Тугба Шеноолу 12, Тутку Юзгенч 4, Зехра Гюнеш 6, Чаджла Ердем 4 - Мелиса Мемиш-либеро (Синем Баязит, Салиха Шахин 11, Ясемин Гювелъ 3)

Старши-треньор: Мехмет Нур Бедестенлоолу.