3. България прегази Корея с 3:0 в първия мач на Казийски като капитан

България прегази Корея с 3:0 в първия мач на Казийски като капитан

Официален дебют за България направи Светослав Гоцев, който замени в състава Христо Цветанов

Националният отбор на България по волейбол постигна изключително важна победа в борбата си за класиране на финалите на Световната лига, след като разби с 3:0 гейма (25:23, 25:20, 25:16) състава на Република Корея. Срещата се игра в зала „Конгресна” във Варна и бе от програмата на предварителна група „А”. Това бе първи двубой на най-добрия ни волейболист Матей Казийски като капитан на „трикольорите”. Срещата бе и официален дебют на 20-годишния Светослав Гоцев, който се подвизава в отбора на Пирин Балканстрой. В другия мач от нашата група световният шампион Бразилия се наложи с 3:1 гейма над тима на Холандия в Ротердам.

Първият гейм започна по-добре за гостите, които изглеждаха далеч по-концентрирани в началните минути. „Трикольорите” изглеждаха леко напрегнати и допуснаха изоставане от 1-6 точки. Първата техническа пауза пък дойде при резултат 8-3 за Корея. След 30-секундното прекъсване нашите момчета започнаха изключително мобилизирано и преднината на азиатците набързо бе сведена то две точки. Именно при такава разлика дойде и второто техническо прекъсване – 16-14 за Корея. След кратката пауза момчетата на Силвано Пранди продължиха да натискат здраво своя съперник и при 21:21 точки успяха за първи път да излязат напред в гейма. Впоследствие българите направиха преднина от 2 точки, която съумяха да запазят до края на частта, която спечелиха с 25:23.

Вторият гейм започна с две точки в полза на азиатците, но този колеблив старт бе заличен още в следващите няколко разигравания. Инерцията, която бяха набрали Казийски и компания от първата част продължи и през втората и първото техническо прекъсване дойде при 8-5 в наша полза. След паузата възпитаниците на Силвано Пранди вдигнаха още повече оборотите, докато слисаните корейци нямаха отговор срещу атаките на Соколов, Казийски и останалите „лъвове”. Така втората техническа пауза дойде при 16:11 в наша полза. И след това прекъсване България започна много силно, а наставникът на Корея опита да наруши ритъма ни с няколко смени и прекъсвания. Това доведе до желания ефект и от 18:12 в наша полза азиатците стопиха разликата до 18:20. Впоследствие обаче „трикольорите” отново намериха играта си и затвориха гейма при 25:20.

В третата част нашите започнаха много силно и набързо натрупаха няколко точки преднина, които се запазиха до първата техническа пауза, която дойде при резултат 8-4 в наша полза. След 30-секундното прекъсване разликата в класите стана още по-осезаема и при втората техническа пауза България вече водеше с 16:10. До края на срещата „лъвовете” увеличиха още повече преднината си и затвориха безпроблемно третия гейм при 25:16.

Така България победи с 3:0 гейма Република Корея и запази живи шансовете си за директно класиране на финалите на световната лига. След успеха „трикольорите” остават на 2-а позиция във временното класиране с актив от 16 точки, на 1 зад лидера Бразилия. Азиатците пък са дъното без спечелена точка.