3. България отново наказа Куба с 3:1 (ВИДЕО)

България отново наказа Куба с 3:1 (ВИДЕО)

Фантастичната игра на блокада на "лъвовете" обезсърчи нападението на домакините

Българският национален отбор по волейбол записа трета поредна победа в Световната лига, след като надигра с 3:1 (18:25, 25:20, 26:24, 25:23) Куба в среща от група „С” на втора дивизия. Във временното касиране националите ни заемат втората позиция с 8 точки, докато Куба се намира на последно място с 2 точки.

Пламен Константинов този път бе заложил на малко по-различен състав спрямо предходните срещи, като спрямо стартовата шестица от вчерашната победа отново с 3:1 титуляри бяха единствено Николай Пенчев и Данаил Милушев.Отличната игра на блокада на „лъвовете” бе в основата на успеха в двубоя игран в зала „Суидад Депортива”, като българите направиха 18 успешни блока срещу само 9 на Куба.

Дани Милушев записа 18 точки в срещата (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака), следван от Станислав Петков с 14 точки (1 блок и 46% ефективност в атака). Разпределителят ни Георги Манчев записа 11 точки и цели 8 блока в актива си. Най-резултатни за кубинците бяха Роландо Сепеда с 21 точки (2 блока, 2 аса и 46% ефективност в атака) и Османи Уриарте с 16(2 блока, 2 аса и 38% ефективност в атака).

България поведе с 3:0 точки в първия гейм, който аванс обаче бързо бе загубен и на първото техническо прекъсване вече изоставахме с 7:8. Домакините постепенно увеличаваха преднината си, за да затворят гейма с резултат 25:18.

Отличната игра на „лъвовете” на блокадата бе в основата на взимането на втория гейм, а в третия играта бе изключително оспорвана, но националите ни измъкнаха гейма с 26:24.

В четвъртата част силите бяха изравнени, като България на няколко пъти повеждаше в резултата, но домакините успяваха да стопят разликата и дори поведоха за 22:20, но не съумяха да запазят преднината си и геймът бе спечелен от „лъвовете” с 25:23.

КУБА - БЪЛГАРИЯ 1:3 (25:18, 20:25, 24:26, 23:25)

КУБА: Рикардо Калво 3, Роландо Сепеда 21, Хавиер Хименес 5, Османи Уриарте 16, Дариел Албо 5, Ливан Осория 5 - Йондер Гарсия-либеро (Марио Ривера, Йосвани Гонсалес)

Старши-треньор: Родолфо Санчес