3. Арда продължава да гази – 3:1 срещу Марек Юнион Ивкони

Арда продължава да гази – 3:1 срещу Марек Юнион Ивкони

Волейболистите на Арда (Кърджали) остават еднолично начело в класирането на Суперлигата, след като по-рано днес надиграха тима на Марек Юнион Ивкони с 3:1 гейма (20:25, 25:19, 25:22, 25:22). Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 4-ия кръг на турнира „Атаро Клима”. Това бе 8 поредна победа от последните 9 мача за кърджалии през този сезон.

В първия гейм играчите на Арда не успяха да влязат в мача и го загубиха с 20:25. В следващите три части обаче кърджалии отново показаха познатото си агресивно поле и не дадоха шансове на своя съперник. Във втората част лидерите на Суперлигата буквално обезвериха своя противник със страхотна блокада и мощна атака и го затвориха при 25:19 в тяхна полза.

Оттук тръгна и обратът в срещата. В третия и четвъртия гейм отборът на Арда оползотвори инерцията, която бе набрал и ги спечели с 25:22 точки. Така тимът от Кърджали остава еднолично начело във временното класиране на Суперлигата с актив от 23 точки.