3. 17 аса за Марица и 3:0 срещу Хектор за час

17 аса за Марица и 3:0 срещу Хектор за час

Симона Николова бе най-резултатна със 17 точки

Цели 17 аса наниза отборът на Марица (Пловдив) до 19 години за успеха си с 3:0 (25:12, 25:15, 25:8) над гостуващия Хектор (София) в мач от деветия кръг в регион Витоша от Държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст.

Солидно подкрепени от шумните си фенове по трибуните на зала Лаута през всичките 62 минути игра, момичетата на Иван Радичев доминираха на терена и в трите гейма, като само през първата половина на втората част имаха известни затруднения да наложат категорично своето надмощие.  Интересно е, че цели осем от десетте волейболистки на Марица, които взеха участие в този двубой, бяха и сред тези, които донесоха вчерашната победа на женския тим над Спартак (Варна) в НВЛ.

Топреализатор на срещата в зала Лаута в неделния следобед стана диагоналът Симона Николова.  Тя допринесе за победата със 17 точки, 4 от които директно от сервис.  Посрещачката Вангелия Рачковска добави 10 точки, колкото и центърът Станислава Костадинова.  Стаси бе най-резултатна от линията за изпълнение на начален удар, като направи 5 от общо 17-те аса на Марица в този мач.

Марица вече има в актива си 6 победи, 2 загуби, 18 точки и 21:10 гейма, с което излиза начело във временното класиране.  Отборите на Левски (София), който има 5 победи и 16 точки и играе утре срещу ЦСКА (София), и на Звезди 94 (София), който е с 5 победи и 15 точки и почива в този кръг, обаче са с по един изигран мач по-малко.  В следващата си среща пловдивчанки гостуват на ЦСКА другата неделя, 14 февруари, от 14:00 б.в. в столичата зала Васил Симов.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"