2. - ЦСКА
  3. Левски спечели вечното дерби при юношите

Левски спечели вечното дерби при юношите

Кисьов и Р. Цонев бележат за "сините", Стоичков автор на гола за "червените"

Левски победи ЦСКА с 2:1 в дербито на 20-ия кръг на първенството на Елитната юношеска група до 19 години (набор 1994 г.), която се игра на „Герена”. „Сините” бяха по-добрия отбор през целия мач, според сайта на клуба, и съвсем заслужено прибавиха към актива си нови три точки и вече са с 43, с три по-малко от водача в класирането Литекс.

Михаел Кисьов откри резултата за Левски в 37-та минута, след като се разписа отблизо за 1:0. Веднага след почивката, в 47-та минута Радослав Цонев направи резултатът 2:0. Халфът се разписа с глава, след пробив и центриране отдясно на Пламен Илиев.

Гостите намалиха на 2:1 в 52-та минута, когато Тони Стоичков отбеляза с глава след центриране отдясно от фаул. „Сините” имаха и други изгодни положения в мача, но ги пропуснаха.

По-рано през деня детския тим на Левски (набор 1999 г.) също спечели вечното дерби, след като победи с 3:1 ЦСКА на "4-ти километър" в среща от столичното първенство за деца „Б”. Головете за успеха на „сините” отбелязаха Георги Костов, а два пъти се разписа Ангел Бастунов.