3. Звонарьова даде само 3 гейма на Бартоли по пътя към полуфиналите в Мелбърн

Звонарьова даде само 3 гейма на Бартоли по пътя към полуфиналите в Мелбърн

Поставената под номер 7 в основната схема рускиня не остави никакви шансове на французойката Марион Бартоли и я победи с 2:0 сета (6:3, 6:0) за едва 68 минути игра.

Вера Звонарьова се класира за полуфиналите на Australian Open. Поставената под номер 7 в основната схема рускиня не остави никакви шансове на французойката Марион Бартоли и я победи с 2:0 сета (6:3, 6:0) за едва 68 минути игра. Звонарьова губеше с 2:3 в първия сет, но последваха 10 поредни спечелени гейма за нея, които бяха достатъчни за крайната победа. Това ще бъде първи полуфинал от „Големия шлем” за представителката на Русия.

„Играх много добре днес. В началото бях доста скована. Изоставах с пробив и не удрях топката както трябва. След това обаче нещата за мен се наредиха прекрасно. Спечелих 10 последователни гейма и се класирах за полуфиналите. Не знам защо записах 7-ата си победа от 8 мача между нас, просто съм в добра серия срещу Бартоли”, заяви Звонарьова пред камерите на „Евроспорт” след срещата.

На полуфиналите Звонарьова ще се изправи срещу победителката от мача между номер 3 Динара Сафина и представителката на домакините Йелена Докич.