Яник Синер продължава в Мадрид

Яник Синер, който е водач на схемата на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 7 877 020 евро, продължи без проблем към осминафиналите след успех над руснака Павел Котов с 6:2, 7:5 за малко по-малко от час и 40 минути игра.

Мачът започна с редица пробиви, като Синер поведе спокойно с 2:0, но след това загуби два пъти подаването си, за да вземе три пъти това на руснака и за приключи частта при 6:2. Любопитно е, че единствените два гейма за Котов дойдоха с пробиви, а той загуби всичките си подавания.

Вторият сет бе по-класически, като Павел Котов дори успя да поведе с пробив, който затвърди и така дръпна в резултата с 3:1. При 5:3 руснакът дори имаше сетбол при сервис на Синер, но го пропусна, а след това световният номер 2 върна пробива, изравни при 5:5, след което спечели и следващите два гейма, за да приключи мача.

В следващата фаза Синер ще играе срещу друг руснак - номер 17 в света Карен Хачанов, който пък победи друг италианец - Флавио Коболи, със 7:5, 6:4.

Чилиец изхвърли Циципас от Рим (ВИДЕО)

Николас Хари с първи полуфинал в турнир от сериите "Мастърс"

Донев на четвъртфинал на тенис курнир в Сърбия

Табило продължава похода си в Рим, стигна 1/2-финал

Чилиецът надви китаеца Чжъчжън Чжан с 6:3, 6:4 за 1:25 час игра

Джокович минал медицински прегледи след удара с бутилка

Сърбинът беше ударен от метална бутилка на Мастърса в Рим

Коко Гоф на полуфинал в Рим

ОБЗОР: Зверев и Циципас на четвъртфинал в Рим (ВИДЕО)

Медведев отпадна

Швьонтек на полуфинал в Рим

"Доволна съм, че сервирах толкова добре", заяви след успеха водачката в световната ранглиста

В Португалия: Андреев отпадна в първия кръг

Преминалият през квалификациите българин загуби от аржентинец след над 2 часа на корта

В Италия: Синер пропуска Ролан Гарос?