3. Само две точки не стигнаха на Григор Димитров да хвърли нова бомба в тениса

Само две точки не стигнаха на Григор Димитров да хвърли нова бомба в тениса

Българинът загуби нещастно мача срещу поставения под номер 2 Жил Симон на турнира в Марсилия, след като водеше с 5-2 и бе само на две точки от спечелването на двубоя

Григор Димитров загуби в много оспорван мач от световния номер 8 Жил Симон с 6-4, 3-6, 5-7 в първия кръг на тенис турнира в Марсилия, за който нашето момче получи "уайлд кард" заради добрите си изяви преди седмица, когато би Томас Бердих и взе сет на Надал.

Григор бе само на две точки от победата, след като водеше с 5-3 и 30:0 в третия сет с пробив, но отстъпи по болезнен начин, спечелвайки само две точки от този момент нататък, за да загуби накрая с 5-7.

Въпреки поражението Григор отново вдъхнови всички любители на тениса в България, както и тези, които наблюдаваха мача по телевизията. С напълно припокриващия се с Федерер стил на игра Димитров показа страхотните си възможности и изправи пред стената един от най-постоянните тенисисти на световната сцена, който само преди три седмици игра четвъртфинал на Australian Open.

Днешният мач имаше много обрати. Двубоят и стартира по този начин, след като 401-вия в света 17-годишен младеж проби Жил Симон. След това обаче французинът направи рибрейк и поведе с 2-1. Това не спря Григор и той направи нов пробив в средата на сета, след което се стигна до решителния гейм, в който трябваше да затвори първата част.

Българинът пропусна два сетбола, след което със страхотната си психика спаси три възможности за пробив, преди да достигне до нова възможност за повеждане в резултата, което направи с ас.

Във втория сет Григор не съумя да запази същата концентрация и Симон започна да печели значително по-лесно своите сервис геймове. Французинът проби подаването на Григор още в началото и доведе без проблеми сета до успешен завършек - 6-3.

В третата, решителна, част, Григор бе изключително близо до победата. Българският талант издържа в изключително тежките и дълги разигравания със Симон и успя да го надиграе в най-силното му качество. Така 17-годишният състезател стигна до пробив в средата на сета, след което поведе с 5-2.

Симон спечели следващото си подаване и оставаше Григор да затвори мача. Българинът сервира прекрасно и поведе с 30:0. В следващите две точки пък Симон имаше луд късмет и успя да спечели разиграванията след топки на милиметри в аут на Гришо. Французинът записа четири безответни точки и да изравни резултата, а това явно дойде прекалено много на младостта на нашия състезател и той по-скоро психически, отколкото физически, се предаде и позволи на поставения под номер 2 в схемата на турнира да вземе мача.

В залата бяха светила като Анри Льоконт, Ги Форже и Седрик Пиолин, както и още играещите Фабрис Санторо и Гаел Монфис.

При последната точка Симон бурно изрази радостта си пестеливо поздрави Димитров.

При победа българинът щеше да вземе 20 точки за световната ранглиста и 8560 евро.

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена