3. Рафа Надал не срещна съпротива от Гонсалес в осминафиналите

Рафа Надал не срещна съпротива от Гонсалес в осминафиналите

Испанецът продължава борбата без загубен сет, среща Симон в дълго чакан мач в следващия кръг

Рафаел Надал не срещна с проблеми с Фернандо Гонсалес по пътя си към четвъртфиналите на Australian Open. Световният номер 1 прегази чилиеца с в жегата на Мелбърн с 6-3, 6-2, 6-4.

Гонсалес не можа да събере сили за този двубой, след като преди това изигра два петсетови мача – срещу Хюит в I кръг и Гаске в III.

Въпреки жегата, Надал нямаше проблеми с играта си. В първия сет испанецът поведе с 3-0, но Гонсалес успя да върне единия пробив. След това чак до началото на третия сет, Надал надигра категорично своя съперник и не му даде надежди.

В последната част, Гонсалес дръпна с 3-0 след пробив. Пословичната упоритост на Надал обаче отново влезе в действие и след малко той водеше с 4-3 и свой сервис. Така, в крайна сметка Надал затвори мача с 6-4 и продължава към атаката на титлата без загубен сет.

В следващия кръг Надал среща Жил Симон, а специалистите очакват изключителен мач.