3. Гришо потрепери, но тръгна с победа в Маями (ВИДЕО)

Гришо потрепери, но тръгна с победа в Маями (ВИДЕО)

Първата ни ракета с обрат срещу корав чилиец

Григор Димитров започна с много трудна победа участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Маями, след като победи 44-ият в света Алехандро Табило.

Гришо загуби първия сет с тайбрек и губеше с 0:3 във втория тайбрек от мача, но успя да направи обрат и да спечели третата част с 6:2.

В първия сет и двамата тенисисти не успяха да стигнат до пробив и докараха нещата до тайбрек. И Григор Димитров, и Алехандро Табило взеха първите си подавания без да загубят точка.

Първото по-продължително разиграване бе чак в четвъртия гейм, когато Димитров наложи преимущество и поведе с 30:0, а след това успя да си затвори подаването за 2:2.

Последваха още два гейма, в които и двамата не сбъркаха. Българинът бе близо да загуби свой сервис в 8-мия гейм, като губеше с 0:40. Той обаче успя да стигне до пълен обрат и изравни за 4:4.

Чилиецът продължи да играе много добър при свой сервис и успя да поведе с 5:4, но последва гейм на 0 за Григор и 5:5. Последваха невероятна поредица от 4 поредни аса за Табило и перфектен гейм за 6:5, но и Димитров не отстъпи и вкара мача в тайбрек.

Чак при 4:3 Григор получи реалистичен шанс да направи мини-брейк, но след хубав бекхенд на линията пресили форхенд в търсене на уинър и се стигна до 4:4. Димитров направи непредизвикана грешка и след това трябваше да отразява два сетбола. Първият бе спасен след ас, но Табило се справи с втората възможност и взе първия сет за 49 минути.

Българинът започна добре втората част и поведе след свой сервис, но Табило върна за 1:1 преди Димитров да стигна до 2:1.Чилиецът направи пореден ас или 10-ти от началото на мача, за да изравни до 2:2. Един от най-дългите геймове продължи 11 минути, след който резултатът стана 3:3.

Гришо пласира три аса и набързо поведе с 4:3. В осмия гейм не промени развитето на мача. Димитров направи добър ретур в третата точка, за да намали на 15:30. В крайна сметка Табило завърши гейма и резултатът стана 4:4. В деветия гейм чилиеца опита да бъде малко по-агресивен, но това не му помогна. Григор Димитров направи своя ас номер 13 и 14 за да поведе с 5:4.

В крайна сметка нещата отново стигнаха до тайбрек, след като и двамта тенисисти си взеха подаванията до 6:6.

Тази част от сета започна лошо за Димитров, който загуби първото разиграване при свой сервис, а след това Табило спечели две поредни точки за 3:0, а след това резултатът стана и 5:2. Тогава обаче българинът се събра и успя да спечели две поредни точки при севрис на чилиецът, а след това обърна целия тайбрек за 7:5, спечелвайки втория сет в мача.Първият пробив в мача дойде в третия сет. Димитров се справи добре и успя да вземе гейма. След равенство се стигна до непредизвикана грешка на чилиеца и българинът го довърши за 1:0.

Последва гейм за 2:0, а след това двамата тенисисти си размениха по една част до 3:1. Чилиецът сбърка в началото на петия гейм и Димитров поведе с 30:0, но Табило успя да направи няколко поредни точки и в крайна сметка намали до 2:3. Димитров поведе с 4:2 след два аса и още една точка, в която не му се наложи да удря топката втори път. Последва вторият пробив в мача за Димитров, който поведе с 5:2, а накрая остана само да си затвърди успеха с 6:2.

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена