3. Каратанчева продължава във II кръг на Australian Open

Каратанчева продължава във II кръг на Australian Open

Българката подкрепяна мощно от българска агитка. Среща китайката Шуай Пенг във II кръг

Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на Australian Open след победа с 2-6, 6-1, 6-2 на испанката Нуриа Лагостера Вивес.

Българката бе мощно подкрепяна и от шумна българска агитка, която допълнително даде сили на 135-ата в световната ранглиста. Петнайсетината фенове живеят в Австралия и подкрепят българите по кортовете, както миналата година направиха това в мача на Пиронкова срещу Светлана Кузнецова.

Иначе в мача, играещ се с в температура над 35 градуса, както доста пъти, състезаващата се все още за България тенисистка започна слабо двубоя. Каратанчева не можеше да намери играта си в първите минути в двубоя на корт N11 срещу нисичката си съперничка.

В лошия първи сет българката направи много грешки, особено след първи сервис, където имаше успеваемост едва 33%. Противничката й пък регистрира 85 % печеливши точки и взе сета без проблеми. Така резултатът беше 0-5 само след 25 минути.

Във втория сет Каратанчева намери постепенно играта си и го спечели без проблем.

Решителният сет беше много труден за нашата тенисистка, която след този турнир започва да се състезава за Казахстан. Тя спечели с 6-2, но Вивес, която тази есен спечели турнира „Алианз Къп” в София, побеждавайки Пиронкова, даде силен отпор и почти всеки гейм се решаваше след равенство. Така накрая Каратанчева спечели само шест точки повече в третия сет от противничката си.

Във II кръг българката ще срещне китайката Шуай Пенг, която победи ветеранката Франческа Скиванове преди това.

Двете тенисистки не са се срещали досега и това ще бъде първи мач в кариерата им. Каратанчева пък досега бе играла само в първи кръг, където загуби през 2005 г. от Мария Шарапова.