3. Григор Димитров загуби нещастно от Турсунов в Марсилия

Григор Димитров загуби нещастно от Турсунов в Марсилия

Българинът бе надигран след 7-6(6), 5-7, 6-7(4) от руснака в мач, продължил два часа и 40 минути.

Григор Димитров загуби нещастно от търсещия след тежка контузия завръщане в елита на световния тенис Дмитрий Турсунов в първия кръг на турнира в Марсилия.

Българинът бе надигран след 7-6(6), 5-7, 6-7(4) от своя добър приятел извън корта в мач, продължил два часа и 40 минути.

Най-разочароващ в целия двубой бе фактът, че българинът имаше 4 скрити мачбола във втория сет, когато имаше възможности за пробив при 4-3, но нямаше шанс да реализира нито един от тях и в крайна сметка загуби мача.

В първия сет българинът бе безгрешен на първи сервис 19 от 19 точки. В тайбрека 84-ият в световната ранглиста изоставаше с 3-5 точки но обърна с 8-6 развоя.

Във втората част след като пропусна четирите скрити мачбола, Гришо не успя да спечели следващото си подаване и Турсунов се възползвал от скъпоценната възможност за пробив, която му се отдаде, а след това затвори сета.

В решителната част Григор на няколко пъти стигаше до равенството в сервис геймовете на своя опонент, но все не успяваше да го притисне до края. При 4-4 пък той спаси и един брейкпойнт. Стигна се до тайбрек, в който по-опитният бивш номер 20 в света Турсунов измъкна един минипробив от Григор и го спечели в най-важния момент, с което затвори мача.

Иначе българинът наниза 17 аса и спечели 52 от 59 точки на първи сервис, а освен това даде само две възможности за пробив на своя съперник за почти три часа игра, така че позитивното в случая остава.

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена