3. Григор Димитров спаси мачбол и победи драматично на старта в Банкок

Григор Димитров спаси мачбол и победи драматично на старта в Банкок

Гришо трудно надви тайванец с 6-3, 3-6, 7-6

Най-добрият български тенисист Григор Димитров трудно преодоля първия кръг на турнира в Банкок с награден фонд 551 000 долара. Той се нуждаеше от повече от два часа, за да победи 239-ия в света тайванец Цун-Хуа Ян с 6:3, 3:6, 7:6 (7).

Хасковлията показа доста брак в играта си, но все пак успя да започне добре и след пробив в 8-ия гейм поведе с 5:3 в първия сет, който след това бе затворен с 6:3.

Във втората част ролите се размениха. Ян взе подаването на българина в 6-ия гейм и резултатът стна 4:2, а след това азиатецът спечели с 6:3.

В решителния трети сет двамата тенисисти спечелиха всичките си сервис геймове и се стигна до тайбрек. Той бе изключително оспорван. Тайванецът поведе с 3:0, но Димитров изравни и в крайна сметка го спечели с 9:7. При 6:5 Ян имаше мачбол, който бе спасен.

За победата и участието си във втория кръг българинът заслужи 20 точки за световната ранглиста и 9525 долара от наградния фонд.

Следващият съперник на Григор  Димитров ще бъде поставения под номер 2 Ришар Гаске, който пропусна 1-вия кръг. Двамата играха тази година един срещу друг на Ролан Гарос, където французинът спечели с 3:1 сета.
Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена