3. Григор Димитров проведе наказателна акция срещу Алмагро за 68 минути (ВИДЕО)

Григор Димитров проведе наказателна акция срещу Алмагро за 68 минути (ВИДЕО)

Гришо заби 11 аса и спечели с 6-2, 6-4, в петък повторение на финала от миналия сезон срещу шампиона Бердих

Григор Димитров записа убедителен успех с 6-2, 6-4 за точно час и осем минути срещу Николас Алмагро в осминафиналите на ATP 250 турнира в Стокхолм.

Тази вечер Гришо показа агресивна и прецизна игра на твърдата настилка в шведската столица и не остави шанс на опитния испанец с 11 аса на своята сметка.

Гришо тръгна мощно в мача и даде само два гейма на Алмагро в първия сет. Втората част беше по-оспорвана и вървеше гейм за гейм до 5-4 в полза на Григор. В 10-ия гейм Алмагро сервираше за оставане в мача, но допусна две двойни грешки и изкара по дължина в аут при първия мачбол за Григор, който се класира напред след 6-4.

В четвъртфиналите в петък /утре/ първата ракета на България ще има доста по-сложна задача. Той ще се изправи в 19:30 часа срещу първия поставен в схемата Томаш Бердих. Чехът е шампион на турнира и защитава титлата, до която стигна след победа над Григор през миналия сезон.

Американска квалификантка спаси 4 мачбола за финал в Китай

Каролайн Долехайд ще спори за титлата в Гуанджоу

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена