3. Федерер на четвъртфинал след неочаквано лесна победа над Цонга

Федерер на четвъртфинал след неочаквано лесна победа над Цонга

Носителят на 12 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите „Мастърс” турнира в Мадрид. Бившият номер 1 в света преодоля финалиста от Australian Open 2008 Жо-Вилфред Цонга след 6-4 6-1.

Носителят на 12 титли от “Големия шлем” Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите „Мастърс” турнира в Мадрид. Бившият номер 1 в света преодоля финалиста от Australian Open 2008 Жо-Вилфред Цонга след 6-4 6-1. Победата за швейцареца дойде доста лесно. Цонга игра равностойно до 4:5 гейма, когато загуби подаването си, след като направи цели три двойни грешки в един гейм. В началото на втория сет Федерер пречупи противника си още в началото. След като за 3:1 и успя да спаси две възможности за рибрейк на французина Федерер си улесни максимално задачата и до края нямаше никакви проблеми.
Това бе първи мач един срещу друг между петкратният победител от US Open и Цонга.
Съперник на Федерер за място на полуфиналите ще бъде 19-годишният невероятен аржентинец Хуан-Мартин Дел Потро, който е считан за бъдещия номер едно от редица тенис специалисти.