2. Световен футбол
  3. ОБЗОР: Ас на ЦСКА влезе от пейката за Армения в Кипър

ОБЗОР: Ас на ЦСКА влезе от пейката за Армения в Кипър

Уругвай нанесе първа загуба на Корея при Клинсман, Колумбия надигра Япония

Нападателят на ЦСКА Жираир Шагоян влезе като резерва за арменския национален отбор при равенството 2:2 срещу Кипър в контролна среща, играна в Ереван.

Шагоян се появи на терена в 65-а минута, когато Армения водеше с 2:1.

19-годишният нападател на дублиращия отбор на Байерн Мюнхен Грант-Леон Ранос отбеляза и двата гола за арменците.

Андреас Каро и Деметрис Христофи отбелязаха попаденията за Кипър.

Гостите завършиха мача с десет човека след отстраняването на Костакис Артиматас.

Междувременно Матиас Весино вкара гол от близко разстояние през второто полувреме за победата на Уругвай с 2:1 срещу Република Корея в друга контрола, играна в Сеул.

Загубата на корейците бе първа под ръководството на новия селекционер Юрген Клинсман.

Той бе назначен миналия месец на мястото на Пауло Бенто и все още няма победа начело на тима, след като при  дебюта си в петък завърши 2:2 с Колумбия.

Защитникът Себастиан Коатес даде преднина на уругвайците в 10-ата минута, като засече с глава центриране от корнер на Федерико Валверде.

Хван Ин-бом изравни шест минути след почивката, преди Весино да донесе победата на уругвайците в 63-а минута.

Колумбия надигра Япония с 2:1 в друга контролна среща, играна в Осака.

Японците поведоха с гол на Каору Митома още в 3-а минута, а Джон Дуран изравни до почивката.

Рафаел Боре донесе успеха на колумбийците в 61-а минута със зрелищна задна ножица.

ФИФА дава уайлд кард на Меси и Маями за клубното световно

Интер Маями нямат право да участва, тъй като не е печелил Шампионската лига на КОНКАКАФ от четири години, но ФИФА е решена да му даде възможност да се състезава