3. Футболният турнир на Олимпиадата започна с огромен гаф

Футболният турнир на Олимпиадата започна с огромен гаф

Час и половина след края на Аржентина - Мароко ВАР отмени гол на "гаучосите"

Огромен скандал беляза началото на футболния турни при мъжете на Олимпийските игри. Аржентина изравни резултата срещу Мароко за 2:2 в 106-ата минута, като попадението предизвика вълнения на мароканските фенове на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен.

Час и половина след края на срещата резултатът беше анулиран, а голът, дело на Кристиан Медина, беше отменен заради засада. Преди това  Софиан Рахими откри резултата в добавеното време на първата част, а след това бе точен от дузпа в 51-ата минута. Резерва Джулиано Симеоне намали резултата в 68-ата минута.

Веднага след попадението на Медина фойерверк падна в средата на групата аржентински футболисти, които празнуваха. След това се стигна и до нахлуване на фенове на "Атласките лъвове".

Главният съдия Глен Ниберг от Швеция предпочете да прибере двата отбора в съблекалните, като се смяташе, че срещата е приключила. Но това не беше така.  Според реферите са оставали още 4-5 минути до края на срещата. Съдията и МОК искаха срещата да се доиграе, но аржентинските футболисти отказаха заради собствената си безопасност.

Час и половина след края на мача аржентинската телевизия TYC обяви, че голът на Аржентина е анулуран, тъй като ВАР е отсъдил засада на Медина. Организаторите изчакаха стадионът да се изпразни и два часа, след като мачът се смяташе, че е приключил футболистите отново бяха изведени на терена от съдията Глен Ниберг. Той прегледа ситуацията с помощта на ВАР и отмени попадението на Кристиан Медина. 4-5 минути от мача бяха доиграни и Мароко стигна до успех с 2:1.