3. Финландия поряза Уелс като гост – 2:0

Финландия поряза Уелс като гост – 2:0

Отборът на Финландия успя да победи с 2:0 тима на Уелс в квалификационна среща за Мондиал 2010 от група 4 в зона Европа. Срещата се игра на „Милениъм Стейдиъм” в Кардиф и бе ръководена от испанския рефер Едуардо Итуралде Гонсалес.

Въпреки домакинския натиск в 42-та минута гостите бяха тези, които излязоха първи напред в резултата. Тогава Литманен намери Йохансон, който не сбърка и изведе гостите за 1:0. Крайното 2:0 направи влезлият като резерва Куки, който успя да отбележи в 91-та минута, измъквайки се от опита за изкуствена засада на домакините. Попадението му дойде само 2 минути, след като влезе като смяна на Форсел.

С тази победа гостите изместиха Уелс от 3-то място, като вече имат 7 точки в актива си след 4 изиграни мача, само на две зад Русия, която заема 2-а позиция. Тази загуба намали драстично шансовете на домакините за класиране на Мондиала, тъй като Уелс се намира на 4-о място в подреждането с актив от 6 точки, като има изиграни 5 двубоя.