2. Спартак (Вн)
  3. Ботев измъкна 3-те точки срещу Спартак, след нелепа грешка на Банович

Ботев измъкна 3-те точки срещу Спартак, след нелепа грешка на Банович

Ботев (Пловдив) посреща Спартак (Варна) в среща от 25-ия кръг на „А” група. Това е последният шанс на „канарчетата” да запазят шансовете си за оставане в елита. Мачът на стадион „Христо Ботев” е с начален час 16.00.

Ботев (Пловдив) постигна много трудна победа с минималното 1:0 срещу Спартак (Варна) в последна среща от 25-ия кръг на „А” група.  Николай Манчев се превърна в герой за „канарчетата”, след като отбеляза изключително куриозен гол в последната минута на мача. Основна вина за попадението има вратарят на „соколите” Банович, който допусна топката да мине между ръцете му. През по-голяма част от мача гостите от Варна бяха по-активният тим на терена, но с непростими пропуски се отличиха Иванович и Сакалиев. Главният рефер Николай Йорданов пък показа 7 жълти картона, а Даниел Морале получи директен червен в края на двубоя.

Мачът започна с плах домакински натиск. В началните минути Тимонов получи топката в наказателното поле на Спартак, но прехвърлящият му удар мина над вратата. Гостите отговориха със слаб удар на Миранда, който бе уловен без проблеми от Станев. В средата на полувремето Ангел Стойков получи топката на границата на наказателното поле, но ударът му с левия крак мина на сантиметри покрай вратата на Станев.

В 38-ата минута след центриране от фаул на Тимонов, капитанът Гаров се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на „соколите”, но ударът му бе спасен от Банович. Спартак отвърна с опасни изстрели на Сакалиев и Иванович, а три минути преди края на полувремето сърбинът проби отдясно и стреля по диагонала, но топката се удари в десния страничен стълб на Станев.

През второто полувреме темпото на игра спадна още повече, а опасните положения пред двете врати бяха изключителна рядкост. В 70-ата минута Иван Иванов стреля от фаул на около 25 метра, но кълбото попадна в ръцете на Станев. Три минути по-късно капитанът на „соколите” Даниел Моралес извърши истинска глупост, като при безобидна ситуация фаулира играч на домакините, за което получи директен червен картон. „Канарчетата” обаче не успяха да се възползват от численото си предимство, а Иванович и Миранда пропуснаха няколко изгодни положения.

В 85-ата минута след центриране от корнер, вратарят Банович се размина с топката, а Андонов от 5-6 метра с глава не можа да уцели вратата. И когато срещата отиваше към закономерно реми, сръбският страж на „соколите” допусна елементарна грешка, която костваше точката на неговия отбор. Николай Манчев стреля от 25 метра, топката отиваше право в ръцете на Банович, но кълбото мина през ръцете му и се спря в мрежата зад него. Играчите на Ботев полудяха от радост след този куриозен гол, който може да се окаже решаващ в битката за спасение.

След тази победа Ботев се изкачи на 12-ото място в класирането с актив от 24 точки. Толкова има и отборът на Спартак, но тимът от Варна е с по-добра голова разлика.

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Футболистите избраха Ивелин Попов за играч на сезона

Исмаил Иса, Тодор Янчев и Илиан Илиев обраха наградите

Започва сривът ни в ранглистата на УЕФА

Със следващия сезон тръгва и сривът на България в националната ранглиста на УЕФА. Класацията отчита съответните 5 последни години, определя с колко отбора участва всяка държава и от кой кръг започват да играят, съобщава вестник "Труд".

Стефан Спасов - Пастата ще свири Славия - Локо (Пловдив)

На Антон Генов е поверен двубоят Сливен – Пирин

Министър Нейков: Спираме проблемните стадиони

Футболните стадиони в окаяно състояние ще бъдат затваряни след 15 май

Всички мачове от "А" група в неделя от 18,00 - бъдете с Novsport.com, за да не пропуснете нищо

В последните три кръга мачовете минават в едно и също време. Всички 7 двубоя от „А” група започват в 18,00 в следващите три недели, а Novsport няма да остави да прoпуснете нищо

Новият шампинат стартира на 1-ви август

Така отборите в „А” група ще имат почивка от два месеца и половина преди да започнат новото първенство