2. Сливен 2000
  3. Берое взе своето срещу Сливен

Берое взе своето срещу Сливен

Берое постигна минимална победа над Сливен. Старозагорци се наложиха с 1:0 над „воеводите” в среща от първия пролетен кръг на „А” група.

Берое постигна минимална победа над Сливен. Старозагорци се наложиха с 1:0 над „воеводите” в среща от първия пролетен кръг на „А” група. Единственият гол в мача под Аязмото реализира Влади Златинов в 16-ата минута. Иначе 2500-те зрители на стадион „Берое” едва ли ще запомнят с нещо слабата продукцията, която изнесоха двата съперника. Домакините доминираха като цяло, но рискуваха да загубят 2 точки.

Берое наложи натиск от самото начало на двубоя. Още в 4-ата минута вратарят на сливналии Караманов едва изби топката, след като негов съотборник едва не си отбеляза автогол.

Гостите обаче отговориха в 14-ата минута, когато топката на два пъти срещна страничните греди при удар на Каранейчев преди да попадне в ръцете на Скорчев.

Само две минути по-късно Берое откри резултата. Тодор Христов проби по фланга и подаде прострелно в наказателното поле, където Златинов от 2-3 метра не сгреши, извеждайки старозагорци напред в резултата.

Натискът на домакините продължи и в 25-ата минута удар на Веско Пенев накара Караманов да се разтегне и да избие, но за съжаление на Берое в зоната на действието нямаше играч, който да добави топката в мрежата.

До почивката темпото падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:0 в полза на домакините.

Втората част започна с добра възможност за Сливен. Димо Бакалов стреля с глава, но встрани от вратата на Скорчев.

До края на мача Берое доминираше, но не успя да стигне до втори гол. В 63-ата минута шут на Влади Златинов рикошира в защитник и излезе в ъглов удар, след чието изпълнение Евгени Йорданов се пробва с глава, но отново извън очертанията на вратата.

В последните десет минути старозагорци пропуснаха две чисти положения. Томаш и Влади Златинов не успяха да направят успеха на Берое малко по-изразителен.

След този мач Берое е 7-и с 26 точки, колкото има и ЦСКА. Сливен остава в зоната на изпадащите с 10 точки. „Воеводите” изостават с 2 от 13-ия Миньор и с 1 от 14-ия Пирин.

Ограничават шествията на агитките само в София

Решението на Столичната община не задължава и останалите общини в страната да възприемат този подход за превенция на вандализма на феновете

Лечков продължава да се заканва на ЦСКА (аудио)

Почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков отхвърли всякакви информации, че клубът му е пред фалит и посочи ясно основната цел за новото първенство.

БФС натиска ЦСКА да се изплати на Сливен

Българският футболен съюз е заплашил ЦСКА с недопускане до участие в първенството, ако час по-скоро не бъдат изчистени задълженията на клуба към Сливен. На 10 юни на „Армията" е дошло писмо, подписано от изпълнителния директор на футболната ни централа Борислав Попов, с което червените били уведомени за това

ЦСКА и Литекс фаворити за спечелването на титлата през новия сезон

Двата отбора с изравнени шансове, Левски трети

Сливен се готви за бараж

В Сливен са готови за евентуален бараж между Светкавица (Търговище) и Етър (Велико Търново), информира кореспондент на Novsport.com

Лечков пред Novsport.com: Ако ЦСКА не плати до 1 юли, напускам Изпълкома (аудио)

„ЦСКА са пословични с това, че не плащат, което доведе клубове като Ботев /Пловдив/ и Локомотив /Мездра/ до фалит. Те не заслужават лиценз”, каза още вицепрезидентът

Изпълкома реши: Пирин не получи лиценз, засега „Б” група остава разделена на Източна и Западна (видео)

Изпълнителният комитет към БФС, проведе традиционното си заседание, на което бяха взети изключително важни решения за следващия сезон в родния футбол, предаде репортер на Novsport.com

Сливен има задължения от 200 хил. лв. към футболисти и 300 хил. към държавата (аудио)

Нямаме толкова задължения, че да закриваме клуба, обяви почетният президент на ОФК Сливен Йордан Лечков по повод появили се информации за обявяване на настоящия клуб в несъстоятелност и на негово място да се създаде нов, който да започне от окръжната група.

Вижте причините и разбивка на удържаните 1 625 000 лв. от Би Ти Ви (видео)