2. - Шампионска лига
  3. Естонският Левадия отстрани Висла и облагодетелства Левски

Естонският Левадия отстрани Висла и облагодетелства Левски

Естонският Левадия хвърли изненадата във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионът на бившата съветска република надигра с 1:0 полския Висла, след като отбеляза драматичен гол в 90-ата минута.

Негов автор стана Владислав Иванов, който порази от пряк свободен вратата на Павелек от гостите. Първият мач в Полша завърши 1:1.

Изненадата носи полза и за Левски. Ако се приеме, че „сините” отстранят ФК Баку, Висла Краков бе един от най-опасните потенциални съперници на тима за влизане в групите.