2. Пирин (Бл)
  3. Пирин завърши със загуба полусезона при старшата възраст

Пирин завърши със загуба полусезона при старшата възраст

Юношеските гарнитури на Пирин продължават с колебливото си представяне в зоновото първенство

За разлика от първия отбор юношеските гарнитури на Пирин продължават с колебливото си представяне в зоновото първенство.

На клубната си база в Рилци елитната старша възраст на "орлетата" с треньор Илко Христов загуби с 0:2 от Миньор 1919 (Перник) в отложен мач от третия кръг на  софийска зона.

След поражението Пирин зае седмото място в класирането след есенния дял на първенството и се отдалечи на четири позиции от местата, даващи право на участие в републиканското първенство. Както се знае първите четири отбора се класират директно за държавните финали, докато петият играе бараж.

Мачът ще се запомни със спорното съдийство на рефера Борислав Ненков от София, който даде спорна дузпа за гостите през второто полувреме и само две минути продължение на мача, при положения, че бяха извършени 11 смени в двата съства и на няколко пъти на терена влизаше медицински екип за да окаже помощ на играчи от двата отбора.

След пропуски на Велко Баханов, Михаил Искрев и Мартин Григоров от Пирин  през първото полувреме, гостите се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Точен за тима от Перник беше Давид Стоянов, който с удар от границата на наказателното поле в 35-ата минута неостави никакви шансове на  стража на "орлетата" Карадалиев за-0:1. .Четири минути след почивката гостите поведоха с 2:0, отново с гол на Давид Стоянов от дузпа. Тогава Михаил Искрев от Пирин игра с ръка в наказателното поле и реферът Борислав Ненков отсъди 11-метров наказателен удар, който Стоянов превърна в гол.

До края на мача домакините можеха да се върнат в мача, ако не бяха отново пропуските на Баханов и Карачанаков. В 71-ата минута резервата Станислав Георгиев пък стреля над вратата след като се озова очи в очи с вратаря на Миньор 1919.
Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“