2. Пирин (Бл)
  3. Новият треньор на Пирин ще налага младите и няма да толерира никой

Новият треньор на Пирин ще налага младите и няма да толерира никой

В четвъртък треньорът на Пирин Йордан Боздански заедно с изпълнителния директор Росен Кацимерски ще дадат първа пресконференция на тима в Пресклуб България, преди началото на сезона. Двамата ще говорят за целите на Пирин за следващата година пред медиите от 11.30 часа.

Наставникът на „орлетата” ясно подчерта, че за новия сезон ще разчита на всички, които се готвеха в Банско и играха в контролите и в тази връзка не смята да се разделя с никой от тях, както и да привлича нови футболисти.

Йордан Боздански поясни, че никой играчите, с които разполага не може да бъде сигурен за титулярното си място. Благоевградският специалист ще гласува доверие във всеки мач на най-подготвените и няма да толерира никой. Макар Веселин Стойков, Руслан Иванов и Тони Костадинов да минават за любимци на треньора, той заяви, че никой от тях не може да бъде сигурен, че ще започва като титуляр.

Боздански също така смята да продължи да налага млади футболисти в отбора по примера на своя предшественик Стефан Грозданов, който даде шанс за изява на Александър Дюлгеров и Иван Михов, през изминалия сезон. От тях обаче ще се изисква да поемат по-голяма отговорност и да проявят повече смелост в официалните мачове. Колкото до представянето на Пирин, през новия сезон Йордан Боздански пак повтори думите си от, когато беше представен за наставник на отбора, като каза, че ще преследва по-добро класиране от изминалия сезон.

Според него с привличането през лятото на Александър Башлиев, Тони Костадинов, Благой Пасков, Руслан Иванов ще помогне за изпълнението на тази цел.

Днес Пирин подновява тренировъчния процес след лагера в Банско и до първия шампионатен мач ще се готви при местни условия.

Рано сутринта тренираха само контузените Борис Кондев, Георги Георгиев, Мирослав Тодоров и Ради Михов, които ще се включат наравно с основната група от 18.00 часа в Рилци.

До мача от първия кръг на първенството с Черно море, Пирин ще изиграе още две контроли с Вихрен в сряда и с Ком-Миньор (Берковица) в събота.
Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“