2. Моторни спортове
  3. Тежкото трасе не уплаши най-добрите по мотокрос на Гран При Севлиево за купата „Йовко Йовков“

Утре в 10:50 ч. ще бъде официалното откриване на състезанието Гран При Севлиево

75 състезателя от 4 държави (България, Румъния, Турция и Сърбия) участват в 6-ти кръг на Републиканския шампионат по мотокрос Гран При Севлиево 2014  на мотополигон „Горна Росица“  в памет на Йовко Йовков. Участниците трябваше да карат на тежкото трасе заради поройния дъжд през последното денонощие, но въпреки това показаха класа и умения, а организаторите се бяха погрижили мотополигонът да бъде в добро състояние за надпреварата.

Квалификациите в клас МХ65 и МХ85 ще се състоят утре от 09:00 часа, след като шефовете на състезанието решиха днес да не рискуват с пускането им и затова и квалификациите, и състезателните два манша ще се проведат в неделния ден.

Оптимистични са прогнозите на синоптиците за времето утре, като се очаква още от сутринта да бъде слънчево и трасето да бъде в идеално състояние.

В останалите класове се състояха и квалификациите, а в клас МХ завърши и първият манш. Веселин Малинов /Ямаха/ спечели надпреварата преди утрешния втори манш. Втори е Георги Недев /Сузуки/, а трети Атанас Петров /КТМ/.

В клас МХ1 квалификацията спечели Калоян Илиев /Ямаха/, втори остана Тодор Тотев /Хонда/, а трети Николай Йовчев /Хонда/.

В клас МХ2 Майкъл Иванов /КТМ/ спечели квалификацията, следван от Георги Георгиев /Сузуки/ и Любомир Васев /Ямаха/.

Утре в 10:50 ч. ще бъде официалното откриване на състезанието Гран При Севлиево, а след него ще се проведат и състезателните маншове за радост на стотиците привърженици на този спорт от Севлиево, а и от цяла България, които са решили да дойдат и да наблюдават надпреварата.

Драма в последната обиколка: Бастианини спечели в Мизано