2. Моторни спортове
  3. Серес посреща финала на Time Attack за 2015г.

Серес посреща финала на Time Attack за 2015г.

В последния кръг спечелените точки се удвояват

След близо четири месечно прекъсване битките в автомобилното състезание Time Attack се завръщат този петък за финалния кръг за 2015г. Както в предишното състезание, така и сега домакин на надпреварата ще бъде гръцката писта „Серес“. Подадените заявки до този момент са над 30, като броят им постоянно се покачва. Участници от България, Гърция и Молдова ще премерят сили на гръцкото трасе. Сред тях са победителите от първите три кръга на шампионата – Ангел Григорчев (Renault Clio), Деян Пешев (Honda Civic) и Владислав Димитров (Porsche 911 GT3-RS), който пропусна четвъртия кръг от надпреварата.

Завръщане в шампионата ще направи и молдовецът Maxim Mocavei (Porsche Panamera), който също пропусна състезанието на „Серес“, което се проведе през лятото. Шампионът за 2014г. Борислав Петров с VW Golf също е сред пилотите заявили участие. Четвъртия кръг от надпреварата протече изцяло под гръцка доминация. Победител в него стана Lampros Gavanas с Honda S2000, като той стана четвъртия победител в провелите се четири кръга от шампионата.

Второто място също бе заето от гръцки участник - Dimitrios Papadakis също с Honda S2000, а трети остана лидерът в генералното класиране Ангел Григорчев (Renault Clio). Преди финалния кръг на Time Attack лидер в генералното класиране е Ангел Григорчев с актив от 52 точки, втори с 39 точки е Деян Пешев, а трети и четвърти са Lampros Gavanas (25т.) и Владислав Димитров (25т.).

В последния кръг спечелените точки се удвояват, което значи, че най-интересното предстои. “Time Attack е шампионат, който предлага възможност на всеки един човек да вземе участие в него. За този шампионат не е нужна специална кола, а участниците могат да се състезават с личния си автомобил с който ходят на работа например. Това е основната ни идея.

Всеки който има нужда от адреналин, нека дойде и го получи на пистата, а не на улицата, където могат да пострадат невинни хора. Пистата „Серес“ има лиценз B от FIA, съответно са осигурени пожарна и медицински екип, а таксата за състезанието е 160 лв. Нека хората не си мислят, че е скъпо. Един ден на пистата ще им даде дозата адреналин поне за месец напред. Сами могат да си направят сметка, ако карат по улиците, колко бензин ще изгорят за един месец”, обявиха организаторите.