3. Петър Петров пристигна в Мексико за Световния шампионат по мотокрос

Петър Петров пристигна в Мексико за Световния шампионат по мотокрос

Свободните тренировки и квалификацията ще бъдат утре

Петър Петров пристигна в Мексико за  Световния шампионат по мотокрос

Най-добрият ни състезател по мотокрос Петър Петров (Кавазаки) пристигна в Леон, Мексико за участие в 17-ия кръг от Световния шампионат в клас МХ2.

Свободните тренировки и квалификацията ще бъдат утре / събота/, а двата състезателни манша в неделя от 20.00 и от 23.00 часа(бг.време) .

Добрите резултати на Петров в последните стартове от календара дават надежда за класиране сред първите на мексиканското трасе. Миналият кръг в Холандия българина се нареди 5-и във втория манш и показва чудесна форма. В генералното класиране за Световния шампионат Петър Петров е на 10-то място с актив от 301 точки.

Общо 55 пилоти в МХ2 имат точки през този сезон като другият ни представител сред елита Майкъл Иванов е 35-и с актив от 13 т.  Лидер в класирането е Тим Гайзер (Словения) с 518 точки. Петър Петров ще участва и в последния кръг от този сезон следващия уикенд  на тресето в Глен Хелен, САЩ.

Българските феновете на мотокроса пък ще могат да наблюдават на живо най-добрите ни родни състезатели по време на 8-ия кръг от Републиканския ни шампионат по мотокрос тази събота и неделя на мотополигон „Бършен”, Сливен.